Strona Instytutu
Zdjęcia pochodzą z serwisu AMW oraz www.hoogbouw.nl
Blog > Komentarze do wpisu
Lądowisko już działa

Decyzja o wpisie portu do ewidencji lądowisk, wg Skyscrapercity

Artykuł z portalu podlasie24.pl

Niebawem samoloty będą mogły lądować na bialskim lotnisku
Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia o tym, że Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zezwolił na wpisanie lotniska w Białej Podlaskiej do ewidencji Lądowisk. Do końca maja ma być uruchomione lądowisko na bialskim lotnisku.

- W ramach naszej współpracy z Urzędem Miasta zobowiązaliśmy się, że dla celów promocji lotnictwa sportowego w Białej Podlaskiej do końca maja uruchomimy lądowisko, na którym będą mogły lądować małe samoloty. Wpis do ewidencji Urzędu Lotnictwa Cywilnego spowoduje, że po uporaniu się z wszystkimi sprawami organizacyjnymi, co zajmie co najmniej tydzień, oficjalnie będzie można lądować na lotnisku w Białej Podlaskiej- powiedział nam Piotr Kozłowski, dyrektor ds. rozwoju spółki Cargo Hub Warszawa - Biała.

Jak zapowiedział nasz rozmówca - teren jest już praktycznie gotowy, zostały tylko kosmetyczne sprawy, takie jak: oznaczenie lądowiska chorągiewkami, przygotowanie oznakowania czy uruchomienie radiostacji.

Przypomnijmy, że w Białej Podlaskiej prowadzony jest proces inwestycji, która ma na celu uruchomienia lotniska Cargo, czyli wyspecjalizowanego lotniska towarowego.


z portalu podlasie24.pl

poniedziałek, 21 listopada 2011, lubuskielotnisko

Polecane wpisy