Strona Instytutu
Zdjęcia pochodzą z serwisu AMW oraz www.hoogbouw.nl
Blog > Komentarze do wpisu
Z Tygodnika Podlaskiego o porcie lotniczym

 

Szansa na powstanie lotniska cargo w Białej jest taka, jak szansa reprezentacji Polski na zdobycie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej – mówi Andrzej Czapski, prezydent Białej Podlaskiej, w rozmowie z Iloną Gabrylewicz i Wojciechem Sumlińskim.Mimo szorstkich relacji z Tygodnikiem Podlaskim Prezydent Andrzej Czapski  zapewnia, że jest naszym stałym i życzliwym czytelnikiem

 

 

 

Jerzy Trudzik, były pański doradca ds. lotniska, a ostatnio pracownik spółki Biała Airport, powiedział nam, że w połowie czerwca na lotnisku wylądują samoloty szkoleniowe, z których będą korzystali kandydaci na pilotów.

Bardzo to interesujące, ale przecież ma się to nijak do szumnych zapowiedzi o lotnisku cargo. Czy o takim lotnisku w Białej Podlaskiej możemy zapomnieć?

 

Nie odpowiem na to pytanie wprost. Jerzym Trudzikiem i mną targają te same niepokoje, które wynikają z obserwacji tego, co się dzieje, a dzieje się źle. Spółka Cargo Hub, która przemianowała się na Biała Airport, ciągle deklaruje, że takie lotnisko wykona, ale na razie przełomu w sprawie nie widać. Twierdzą, że są na etapie finalnym poszukiwania inwestora. Szkopuł w tym, że na te mocarstwowe deklaracje nakładają się opóźnienia spółki w dokonywaniu podstawowych i prostych płatności. I stąd nasze obawy, które wzmacnia sytuacja kryzysowa na świecie. Nie podejmuję jednak radykalnych decyzji, bo zerwanie umowy z naszym kontrahentem mogłoby skutkować ze strony spółki żądaniem zwrotu nakładów, które zostały poniesione. Poza wszystkim cały czas mam nadzieję, że coś z tego przecież będzie…

Jak wielka jest ta nadzieja? Innymi słowy jaka jest szansa, pańskim zdaniem, na uruchomienie lotniska cargo w Białej Podlaskiej?

Taka sama, jak …szansa reprezentacji Polski na zdobycie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

To niewielka…

fragment, wg http://www.tygodnikpodlaski.pl/wydarzenia/1-aktualnoci/1185-bialskie-dylematy

wtorek, 12 czerwca 2012, lubuskielotnisko

Polecane wpisy